Peygamber Sünneti Olsa Gerek!

Halife Ömer 60 yaşındayken Hz. Muhammed’in kızı ile (12-13 yaşlarında) evlenmiştir ve sanırım bu davranışının sebebi de peygamber sünneti olarak görülmektedir. Peki, bu olaylar bu kadar mıdır? Hayır!

Buyurun: Ebubekir’in kızı Muhammed’e, Muhammed’in kızı Osman’a, Ömer’in kızı Muhammed’e, Muhammed’in kızı Ali’ye, Ali’nin kızı Ömer’e vs. vs. vs.

Cem YILMAZ ın bir esprisi geliyor insanın aklına değil mi?

Hani biz marjinaldik!

Dinini bilmeden inanan insan için din rahatlatıcı bir şey olabilir. Peki, ya dinin gerçeklerini ve geçmişini ne kadar bilerek inanıyorsunuz? Bilmeden inandığınızda sığındığınız tanrınızın sizi affedeceğine emin misiniz? Ya da gerçekten var olduğuna inandığınız tanrınız acaba gerçekten var mı? Dininize inanırken bilerek mi inandınız yoksa size bunun doğru olduğu söylendiği için araştırmaya bile tenezzül etmeden doğru olarak mı kabul ettiniz.

Düşünün!

Bir Ben Eksiktim

Reklamlar

Bir Yanıt to “Peygamber Sünneti Olsa Gerek!”

  1. Bize kücüklükten beri yani daha aklimizin ermedigi konusmasini dahi tam olarak beceremedigimiz yasdan beri hep allah korkusuyla asilanmisizdir…cevremiz, akrabalarimiz, annemiz, babamiz vs vs…hep bizi allah korkusuyla terbiye etmislerdir…peki soruyorum…bir anne ve baba cocugunun ne yapmis olursa olsun bu derece akil almaz bir sekilde cezalaniramazken, nasil olurda allah o yüce o merhameti sonsuz olan allah kullarini azap icinde yakar ve akil almaz bir sekilde cezalandirir ? Diger yandan derlerki ne gelirse gelsin basina isyan etme allahtan bil !!! peki o zaman sunu soruyorum AFRIKANIN NE GÜNAHI VARDIDA ALLAH TARAFINDAN BU SEKILDE CEZA YEDI ??? Diger taraftan ise yahudilerin cennete dahi yerleri olmadigi söylenirken Dünyanin hükümdarligini ellerine gecirmis bir durumda bir elleri yagda bir elleri balda yasiyorlar !!! Hem neden ALLAH SEVGISIYLE degilde ALLAH KORKUSUYLA yetistiriliyoruz ??? Aklimizin almadigi bisey sordugumuzda ise mantikli bir cevapn yerine tövbe de isyan etme o bizim aklimizin eremiyecegi seylere kadildir ve aklimizin bir yere kadar ermesine müsade vermistir cevabini aliriz…yapmayin biraz kendinizi dinleyin ve kabusdan kurtularak asil HUZURA kavusun…sanirim cok konustum 🙂 söyliyeceklerim oysa daha cok ama…anlayan anlamistir sanirim…BIR BEN EKSIKTIM sana gelince böyle bir sitte hazirlamis oldugun icin TESEKKÜR ederim…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: